Omzien naar elkaar en ondersteuning waar nodig

De VVD in Delfzijl en Loppersum hebben de college's van Delfzijl en Loppersum vragen gesteld over de aanpak van mogelijke ondersteuning van bewoners, verenigingen en bedrijven in onze gemeente. Wij hopen van harte dat, naast alle cruciale (zorg)functies, we op deze manier onze inwoners, verenigingen en ondernemers kunnen steunen.

Omzien naar elkaar
Er zijn in Delfzijl en Loppersum en de dorpen verschillende bewonersinitiatieven om kwetsbare groepen te helpen en daarbij komt de onderlinge hulp op gang. Dat is in deze bijzondere tijd het allerbelangrijkste. Het zou ons inzien goed zijn om te onderzoeken een centraal telefoonnummer instellen als er voor
lokale situaties vragen of opmerkingen zijn. Hiervoor dienen de bewoners dan via een geschikt medium te worden bereikt. Zolang het kan de krant, maar anders bijvoorbeeld de radio voor de kwetsbare doelgroep. En verder natuurlijk social media Dit vooral voor het delen van cruciale lokale informatie over wat er het beste gedaan kan worden om naar elkaar om te zien en de belangrijkste
functies in Delfzijl in takt te houden.

Maatregelen voor verenigingen en ondernemers
Onze verenigingen en ondernemers worden economisch hard geraakt door de noodzakelijke maatregelen voor de bestrijding van het Coronavirus. Onze verenigingen stoppen verenigingsactiviteiten door de Corona-maatregelen, dit leidt tot minder inkomsten. Landelijk zijn er al maatregelen genomen en aanvullende maatregelen aangekondigd om zoveel mogelijk te voorkomen dat gezonde bedrijven omvallen. Ondernemers hebben door de Corona-maatregelen
aanzienlijk minder tot geen inkomsten. Daardoor hebben ze nu vooral problemen met liquiditeit.

Het zou enorm helpen als ondernemers en verenigingen vanuit de gemeente uitstel krijgen van betaling van deze belastingen. In dezelfde lijn krijgen ondernemers bij de belastingdienst uitstel van BTW en andere belastingen.
Onze fractie vindt, dat wij, waar mogelijk, onze verenigingen en ondernemers in deze overmachtssituatie moeten ondersteunen. We zien hierin vooral mogelijkheden met betrekking tot de gemeentelijke belastingen (zoals OZB, Reclame-, Precario- en Toerismebelasting).

Landelijk is er al het één en ander aan informatie beschikbaar. Voor lokale issues en verenigingszaken, laat het ons gerust weten.

https://www.mkb.nl/corona 

Of stuur ons een bericht: info@eemsdelta.vvd.nl